Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmení čt

Autor: Martina Datum: 23.01.2017 12:26

 Dobrý den. Vlastním valacha ČT s velkým podilem A1/1. Kůň je to težko krmitelný a nervozního charakteru. Doteď jsem krmila granule Energys,které nic moc nepřinesli. Koníček je v lehke zátěži. Mam možnost krmit müsli od St.Hyppolit Reform G. Rada bych mu davala krmivo Horsal W1,ale nevím,zda je vhodné to kombinovat. Podotýkam,že kůň je velice vybíravý a jádro mi nechce žrát. Seno má po celý den. Děkuji za odpověď

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

HORSAL W1 je dobře přijímaný, neměl by být problém. Nicméně každý kůň je jiný a v biologii není nic na 100 %.

Hořčík je opravdu hořký a aby fungoval tak se nesmí s ničím míchat! Přímo v dáce to nevadí, ale dopředu by to nefungovalo.

Je to všechno o postupném návyku a neustupovat, bude vás možná zkoušet přesvědčit, že "to" žrát nebude, aby jste dala něco jiného.
Začněte na malé dávce a pokud bude vše v pořádku pomalu navyšujte.

Kvasnice ani jiné krmení samo o sobě nezpůsobí nárůst svalové hmoty, to může jen pravidelný pohyb. Zřejmě i proto v létě více nasvaloval.
Nyní jezdíte méně, sám se moc nehýbá a svaly mizí.

Přeji hezký den.

26.01.2017 19:40

Martina Ferklova

Děkuji za rady.

Oves nekrmím,je to opravdu nervák. Zajímalo by mě jestli krmivo Horsal w1 dobře přijímáno i vybíravými koňmi a stejně tak Vámi doporučeny hořčík (předpokládám že bude hořký,spíš jestli neni nějak ochucený). Myslím,že když se přestane stresovat,tak přibere. Opravdu se v něm hodně odráží A1/1.Jakou krmnou dávku mi doporučíte?  Ještě jsem zapoměla dodat,že právě dostáva pivovarské kvasnice. Přes sezonu si osvalil pěkně záda a záď,ale potrebuje ještě překrýt žebra. Dekuji za odpoveď

25.01.2017 16:00

Martina Ferklova

 Bohužel foto se mi nedaří vložit

25.01.2017 16:07

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Nevím jeslti nekrmíte ještě ke granulím oves? Ten bych rozhodně pro nervoznějšího koně nedoporučil.

Spíše bych se zaměřil pouze na HORSAL W1, Reform G není dobrý pro neklidné koně, má vysoký obsah bílkovin a to situaci ještě zhoršuje.
Ještě bych doporučil, minimálně na 2 měsíce použít SCHAUMA AKTIMAG TOP - (50 g denně) je to organický hořčík, který dokáže výrazně zklidnit koně.
Je potřeba ho krmit minimálně 14 dnů než se první účinky projeví.

Přeji hezký den.

23.01.2017 16:50
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní