Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Úvod / Svaz soukromých chovatelů koní

Svaz soukromých chovatelů koní

Svaz soukromých chovatelů koní (SSCHK) hájí zájmy chovatelů a dalších subjektů, které se podílejí na aktivitách souvisejících s prací s koňmi. Zároveň působí na organizace, které se snaží zlepšovat podmínky pro chov a užití koní. Občanské sdružení spolupracuje s evropskými a mezinárodními organizacemi příbuzných oborů a podílí se na tvorbě právních předpisů zaměřených na oblast chovu a užití koní. SSCHK pracuje na vývoji široké škály vzdělávacích aktivit.

Naším dlouhodobým záměrem je vedení školicího centra, které zastřešuje profesionály v oboru chovu koní. Smyslem této vzdělávací platformy je sjednotit školicí proces v ČR svou kvalitou a odborností a umožnit tak široké koňské veřejnosti odborný růst a flexibilní přístup k informacím. 

SSCHK staví své aktivity na základě Koncepce chovu koní v ČR, která úzce souvisí s plemenitbou koní v ČR a její rozpracovanou střednědobou strategií:  Marketingová strategie propagace akcís tematikou konív České republicena období 2014 – 2020.

SSCHK  inicioval v roce 2008 podpis Memoranda o porozumění a spolupráci při podpoře pořádání sportovních, kulturních a chovatelských akcí s tématikou koní v ČR, podepsané ministry zemědělství, pro místní rozvoj a školství a tělovýchovy. 

SSCHK je členem Asociace svazů chovatelů koni ČR - ASCHK o.s.

 

O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní