Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Úvod / Školicí centrum SSCHK

Školicí centrum SSCHK

V roce 2008 SSCHK úspěšně spustil vzdělávací program „Chov koní a testace“ v rámci stejnojmenného projektu financovaném z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. 

Školicí centrum SSCHK reaguje na zjevný nedostatek odborného vzdělání převážné většiny chovatelů koní, jejich zaměstnanců, ošetřovatelů a také jezdců působících v ČR. Projekt tak nabízí specializační a rekvalifikační programypro podnikání na venkově, se zvláštním zaměřením na chov a užití koní. 

Cílem je získání znalostí důležitých pro řízení koní v různých vývojových cyklech z pohledu jednotlivých pracovních pozic. Část kurzůje společná pro všechny specializace a je zaměřena na charakteristiku speciálních a sportovních plemen koní, reprodukci, technologické aspekty chovu dostihových a sportovních koní, výcvik a trénink, charakteristiku výkonnostních zkoušek, selekční programy v chovu dostihových a sportovních koní, ekonomické a právní aspekty chovu a využívání dostihových a sportovních koní. 

Jednotlivé e-learningové kurzy jsou vytvořeny tak, aby propojily studijníčást s didaktickými pomůckami a praktickými situacemi, se kterými se setkávají všechny cílové skupiny, na něž je program zaměřen.

 

O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní