Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik pokročilého jezdce

V pokročilém výcviku je zapotřebí si nadále osvojovat prvky jezdeckého sedu a rovnováhy.  Důležité jepozvolné vžívání do myšlení jezdce, který má snahu koně vést a komunikovat s ním skrz jezdecké pobídky. Poradenství je věnováno pokročilým jezdcům bez vlastního koně navštěvující jízdárny nebo pomáhající jezdit koně jako výpomoc, ale rovněž majitelům koní pro rekreaci a sport v základním stupni výcviku "ZM - L".

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Vyjizdky A1/1

Autor: Lucie Datum: 04.09.2017 18:03

 Dobry den, po case se na Vas opet obracim. Memu A1/1 je 17 let, cca dva roky po prestehovani do jine staje. Mam ho na rekreaci, obcas skokovy trenink, spise gymnastika a skoky do metru. Potrebuji poradit s nasledujicim - vzhledem k jeho veku, jak intezivne s nim pracovat? Na jizdarne ho nechci moc trapit, tam jsme vetsinou jen kdyz je trenink, nebo kdyz mam malo casu. Standardne s nim jezdim ven, a tam je pri chuti opravdu hodne. Driv to nikdy nedelal, ale prijde mi, ze je abnormalne zavisly na staji. Bohuzel v teto staji chodit s konem ven neni moc moderni, a kdyz, tak pouze v kroku, tak jezdim ven sama. I kdyz tereny nemame idealni, nasla jsem si cesty prevazne na dlouhe klusove useky, s obcasnymi prechody do kroku a kdyz nevali, tak pomaly cval. Ale to vetsinou na ceste od staje.. Za celou vyjizdku vzdy neomylne pozná, kde je staj a tam se porad snazi smerovat. Kdyz mu to nedovolim telem, tak tam ma snad vykroucene alespoň oko

Diskuze v rámci dotazu
Na Váš dotaz zatím nebyla zpracována odpověď.
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní