Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu PŘÍPRAVA K LICENCI JEZDCE - ZZVJ

Rubrika

Výcvik jezdce začátečníka

Cílem výcviku je pomoci začátečníkům v momentě, kdy zjišťují, že jízda na koni není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Poradenství zaměřené na jezdecké začátky vysvětluje, jak začít a na co se v první řadě zaměřit. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kůň nechce cválat

Autor: Kristýna Datum: 07.10.2017 23:51

 Dobrý den, půl roku vlastním klisnu která odmítá cválat pod sedlem , na pobídku holení reaguje velmi agresivně, staví se na zadní, snaží se mě kousnout do nohy. Při práci ze země absolutně bez problému nacvála, na vyjížďce s druhým koněm taky cválá.

Děkuji za odpověď.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

Dobrý den, 

jedná se o neposlušnost na jízdárně ? ... Bylo by asi vhodné zkusit koně i s jezdcem lonžovat na jízdárně, aby lonžér pomohl s pohybem vpřed a také jezdci pomohl s reakcí na holeň.

Je velmi nesnadné poradit, když nevíme, jak moc jezdec pobízí, pokud je to přehnané pobízení, tak je možné, že se tomu kůň brání ... v tomto případě by se služelo nějaké video k posouzení.

Jinak v případě lonžování je potřeba používat jemných pomůcek holení, lýtkem, nikoliv patou a pomoc lonžovacím bičem ze země. Prostě jako když obsedáte. 

S pozdravem 

Daniel Toušek 

Jízdárna Radonice 

10.10.2017 14:57
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní