Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu JEZDEC ++

Rubrika

Přístup k vyšší drezůře a náprava jezdecky pokaženého koně

Dokonalé zvládnutí pohybových schopností a mentálních vlastností koně jsou cílem každého jezdce, který disponuje jinými ambicemi, než je prostá jízda na koni. Dobrý jezdec schopnosti koně rozvíjí. Jak na to vám poradí právě tento oddíl. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

stranové cviky

Autor: Jitka Datum: 09.03.2011 09:18

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak naučit koně stranové chody, jako ustupování na holeň nejde nám to mám nedopředného velkého koně a velmi těžko se mi udrží pohyb dopředu a ještě do strany kůň se mi zkroutí a tím skončíme.Umí už kontra cvaly , přeskoky chodí parkury stupně L.

Diskuze v rámci dotazu

Jiří Pik

Dobry den Jitko.

S "nedoprednym" konikem se pracuje nelehko. V prvni rade doporucuji zvysit kondici vyvarujte  se silnemu tlaku holene. Zvysovat koncici doporucuji provadet na lonzi a pokud je konik zivejsi v terenu, pak tam. Casto bych doporucil zaradit skok ve volnosti. Co se tyce stranovych pohybu, pak s konmi zacinam okamzite jeste pred obsednutim, samozrejme v ramci lonzovani. Zacinam s obratem okolo predku, pak okolo zadku, pres ustupovani na holen k prekroku (cca za dva tydny vse kone v kroku lehce zvladaji). Pote pokracuji v klusu a cvalu.

Predpokladam, ze Vas kun se zkrouti do prehnaneho sestaveni pro ustupovani na holen a na holen nereaguje, pak se zastavi a nereaguje jiz na zadny pokyn, v rukou drzite tunu a paty mate zaborene v zebrech a nic......

Tedy zakladem je, aby Vas kun perfektne reagoval na jemne dotyky holeně a lehce nasledoval otez, coz by mel jiz  zvladat po bezchybnem absolvovani obratu okolo "predku i zadku". Zastavim u steny jizdarny tak, aby hlava kone smerovala ke stene a zad byla odchylena od steny cca 45stupnu. Nejprve provedu jeden krok obratu okolo predku, nasleduje jeden krok obratu okolo predku takto toto nekolikrat zopakuji - postupuji stale po stene, mezi kazdym timto krokem vzdy zastavim a pockam az kun bude dokonale pripraveny k dalsimu kroku. Stale se snazim udrzet uhel 45st., a predevsim soustredeneho a klidneho kone. Brzy vas situace sama vyzve k prekroku, ci ustoupeni na holen, pozaduji max dva kroky, zastavim a nekolikrat opakuji.  Postaci, kdyz kazdy tyden pridate jeden korektni krok. Otezi i vahou pusobim lehce ve prospech pohybu. S cim dal rutinovanejsimi kroky se postupne vzdaluji od steny, az je kun ochoten cvik provadet kdekoli (cca po dvou tydnech poctiveho procvicovani)..........

Snad pro zacatek staci?????

Preji hodne radosti s Vasim konem.

Jirka

10.03.2011 20:18
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní