Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

krmná dávka

Autor: Ivana Datum: 13.02.2018 05:00
Dobrý den, prosím o radu sestavení krmné dávky. Albion- ČT 22l. býval parkurový, drezurní kůň do 19l. hypoter. licence (6 let používán pro postižené děti). Ke mně prišel ve 20l. na rekreační ježděníve velmi dobrém stavu Jezdíme nepravidelně. Jsme v kopcích Jeseníků a zaměřuji se na vandry. Stejný jezdec. Albi je v terénu svižný, aktivní , drží rytmus a tempo. Ve cvalu rychlý. Od října nejezdí. Měl modřinu u podkovy (patrně kámen), který měl za následek horkost kopyta. Přeléčen, chodil s botičkou.Teď začíná osvalovat, protože mu poklesla záď zadní a hřbetní svaly. Zatím v ohradě lonžuje. Koník je uvolnění bez zpocení. kolik je optimální délka lonžování v jeho případě. Na krmení se těší, ráno se hrabáním hlásí. U bývalé majitelky hodně dotován doplňky asi granule. U mě celý den pastva noc v boxu. Slad.květ, ječný šrot, vit.C, MSM-přechodně, biotin, zinek, čistá sůl+ liz s bylinkami. nevím o žádných problémech pohybového aparátu. Chci ho zachovat co nejdéle aktivního. Děkuji za radu.
Diskuze v rámci dotazu
Na Váš dotaz zatím nebyla zpracována odpověď.
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní