Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

krmná dávka

Autor: Ivana Datum: 13.02.2018 05:19
Dobrý den, prosím o radu sestavení krmné dávky. Unzi Sapa- kříženec 20l. Matka hucul x arab. Otec ČT. Robusnější postavy. U bývalého majitele jezdil s lehkým žebřiňákem pro sena, lehká orba a v sezónu vandry. Celý den pastviny. Bez přísad. Je aktivní u mě stejně jako Albion vandry. Velmi dobře žere. Přes den pastva, noc box. Teď v zimě celý den výběh- stále seno, noc box. Ráno, večer přidávám j.šrot, slad. květ...Stejné krmivo jako Albi menší dávky. Slad. květ, ječný šrot, MSM- přechodně, vit.C, biotin, zinek a Herbal broncho- je náchylný na prašnost. Dávám už od října a nekašle. Na jaře až do podzimu nepotřebuje. Nezadýchává se- průdušky a plíce čisté pouze dráždění hrtanu. Prosím o sestavení dostatečné krmné dávky. Děkuji
Diskuze v rámci dotazu
Na Váš dotaz zatím nebyla zpracována odpověď.
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní