Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Základní zásady výživy koní

Musíme vždy respektovat fakt, že kůň jezvíře, které má svůj organismus "konstruován" tak, aby dokázal svým predátorům rychle utéct. Proto umí přijímat potravu po malých dávkách, ale zato po celý den i noc. Když nebudeme brát ohled na tento základní fakt, můžeme mu nadělat velké problémy. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

hříbě

Autor: zita Datum: 21.02.2018 12:24
Dobrý den,zaujala mě vaše poradna a názory na krmení koní .Potřebovala bych poradit ohledně krmné dávky pro roční hříbě haflinga .Chována venku krmená senem a slámou minerální liz a normalní liz jako pamlsek mrkev . A ráda bych doplnila nějaké vitamíny.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Důležité je řídit se kondičním stavem,  v případě hříběte i úrovní růstu.

V podstatě pokud hříbě rovnoměrně roste na současné krmné dávce (seno+sláma), tak není důvod nic zásadního měnit. Jen pokud by se vám zdálo, že je příliš hubená, tak je možné přidat menší množství jádra do 0,5 kg - ječmen nebo oves.

Pro doplnění účinných látek je lepší použít HORSAL LECKSCHALE - kompletní liz, který pro venkovní ustájení ideální. Nalíže si tolik, kolik aktuálně potřebuje a nemusíte řešit dávkované množství.

Mrkev je jako pamlsek výborná, pokračujte tak dál.

Přeji hezký den.

21.02.2018 16:59
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní