Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Nasvalenie A1/1

Autor: Slávka Datum: 01.03.2018 16:03
Dobrý ďen, mám 6 ročnú kobylku A1/1 ktorá je už po dostihoch. Posledný absolvovala pred rokom a pol. Odvtedy je u mňa. No máme problem s nasvalením. Jazdiarenská práca je 2x-3x do týždna. Práca spočiva klus ohnuty krk, cval ako kedy je mlada a v cvale nechce este ist velmi ohnuta. Museli sme ju naučit všetko od začiatku. A problém je taký že chrbát sa odvtedy nenasvalil skoro vôbec, zadok je nasvalený trocha, a krk má jelení ale aj tam je už vidno trocha rozdiel. Je na celodennom prístupe k senu. V noci box. Preto by som sa chcela spýtat aká je správna výživná denná dávka? My použivame trocha ovsa k senu a všetko. No chcela by som z nej spravit hobby kona. Chcem kupit granule len neviem aké prosim pomohli by ste mi?
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

U A1/1 to nebývá vždy jednoduché, zejména pokud jsou z dostihového provozu. Stejné je to i se změnou režimu a tvorby jiných svalových partií než těch, které byly používány v předešlé zátěži.

Důležité je, že by jste měla vysadit oves. Pokud byla v dostihovém provozu a pravidelně intenzivně pracovala, tak nebyl problémem. Nyní, jak píšete, chcete z vaší klisny mít hobby koníka.

Proto je potřeba přejít na krmiva s nízkým obsahem aveninu a vyšším obsahem pomalejší energie. Vhodné je použít ječmen, kukuřici.

POkud by jste chtěla použít hotové krmivo granulované, tak pro vás je možné použít HORSAL W1 (případně HORSAL COMPLET). Koně na něj reagují velmi dobře a kondice se při pravidelné práci urpavuje poměrně rychle - v řádu 3-5 měsíců.

Je možné k němu krmit i malé množství ovsa, ale raději bych ho vysadil úplně, pro celkové zklidnění organismu.

Přeji hezký den.

01.03.2018 20:17
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní