Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Základní zásady výživy koní

Musíme vždy respektovat fakt, že kůň jezvíře, které má svůj organismus "konstruován" tak, aby dokázal svým predátorům rychle utéct. Proto umí přijímat potravu po malých dávkách, ale zato po celý den i noc. Když nebudeme brát ohled na tento základní fakt, můžeme mu nadělat velké problémy. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmivo pro starsi klisnu

Autor: Anna Datum: 11.03.2018 21:00
Dobry den, chtela bych se zeptat jakou krmnou davku byste doporuscil pro 18 klisnu. Hodne ted zhubla a nedari se nabrat zpatky vahu. Ted krmim vojtesku, müsli, sladovy kvet, pivovarske kvasnice, vitaminy,.. dekuji
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

V zimě vždy bývá se staršími koňmi problém s kondicí. Jejich metabolismus už nepracuje dobře a ztráty energie i bílkovin jsou zásadní a vyčerpávají veškeré zásoby, které kůň má.

Je potřeba doplnit pohotovou energii i bílkoviny. 

Určitě nemá cenu krmit vojtěškové úsušky - pro starého koně špatně stravitelná bílkovina a müsli jsou jen drahou náhražkou standardním krmiv.

Proto bych upravil vaši denní dávku takto:
sladový květ 0,1 kg
pivovarské kvasnice 0,1 kg
sojový extrahovaný šrot 0,5 kg
ječmen+oves 1-2 kg
HORSAL EXKLUSIV 0,2 kg

dostatek sena

pokud by jste nechtěla krmit jednotlivá krmiva, je jednodušší použít HORSAL W3 v množství 2-2,5 kg denně

Důležité je, aby vaše klisna měla pravidelný pohyb, jen tak může zlepšit nasvalení, výživou je možné doplnit zásoby tuku, ale přímo ovlivnit svalovou hmotu nejde.

Přeji hezký den.

 

12.03.2018 12:46
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní