Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

nervorní kůň

Autor: Iva Datum: 13.03.2018 13:58
Dobrý den, chtěla bych poradit s KD pro svého 8-mi letého A1/1. Současná KD na den: 1kg Fitmin Hobby , 1kg mačkaný ječmen + teď v dobře přelínávání 200g lněného semínka. Ale teď k problému. Posledního půl roku se u něj projevuje značný neklid, nervozita, nesoustředěnost (začalo to po absolvování hubertovy jízdy, kdy se to u něj projevilo poprvé a od té doby v tom pokračuje. Nesejde na to zda je ve společnosti jiných koní nebo sám, chování je stejné). Jdu si tedy pro radu, zda něco přidat do krmení, vyměnit, aby se tento jeho stav, alespoň snížil a neměl časem problémy s vředy apod. Děkuji moc za odpověď hezký zbytek dne
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Nevím v jaké kondici je váš kůň. Podle dávky, kterou popisujete by nervozita neměla být tak výrazná. Nicméně je možné, že i tam může být chyba.

Zkusil bych nejdříve snížit celkovou dávku jádra. Ovšem krmit Fitmin Hobby méně než 1 kg nemá význam ze strany dotace účinných látek.

Proto bych spíše doporučil přejít na denní krmnou dávku:

dostatek sena 6-8 kg
ječmen 0,5 kg
HORSAL W1 0,5 kg
AKTIMAG TOP 0,05-0,1 kg

Na této dávce by se měl více zklidnit, AKTIMAG je organický hořčík, který koně zklidní, ale pořád je normálně vnímavý.

Pokud by hubnul je možné zvýšit dávku obou jadrných krmiv.

Přeji hezký den.

15.03.2018 18:16
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní