Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Začátky krmení hříbat

Autor: Petra Datum: 26.04.2018 21:02
Dobrý den. Máme dvouměsíční hříbě plemene HF a mně by zajímalo kdy a jak hříbátku začít zpestřovat stravu a v jakých dávkách?Abychom začali včas a dobře!A může lízat sůl?
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Poud může hříbě žrát s klisnou, tak v tomto věku bych to nijak speciálně neřešil.

Až ho začnete přivazovat ke krmení, tak mu můžete klidně přidávat to samé co klisně. Z našeho sortimentu to může třeba být speciální směs pro klisny a hříbata HORSAL W3.
Je také možné přikrmovat jen ječmenem, hlavní složku jeho výživy stále tvoří mléko. Začne se pást a přídavek jádra je jen zajímavým doplňkem, ne řešením výživy.

Podle toho kdy pláneujete odstav, tak je důležité dva měsíce předem už začít navykat na krmiva, která budete používat po odstavu, tak aby pro hříbě bylo normální tyto krmiva přijímat.

Není nutné překrmovat, tedy krmit jen to co je potřeba, u vašeho hříběte to bude do 1,5 kg jádra, pokud bude pastva vydatná, tak ještě méně. Vždy je potřeba dávku příkru ladit podle jeho kondice.

Přeji hezký den.

26.04.2018 22:16
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní