Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

rada v krmení

Autor: Adela Datum: 24.05.2018 17:13
Dobrý den, potřebovala bych poradit s krmivem pro mého nového koně. Je to Teplokrevník, 8 let, 165 cm cca. Koně jsem si koupila nedávno ale majitelka se moc nestarala o něj, nechala jsem si ho vyšetřit a naštěstí je zdraví ale vyhublý a má mekká kopyta. Paní doktorka mi doporučila koníka lépe krmit aby přibral a abych dávala i řepné řízky i nějaké vitamíny na ty kopyta ale já nevím jaké krmivo by mu vyhovovalo. Má i trošku řidší stolici takže to chci řešit abych ho krmila správně a abyl zdraví. Budu velmi ráda když mi s tím poradíte co a jak. děkuji. :)
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Je možné krmením vašeho koníka trochu kondičně upravit :-) Nicméně bude se jednat o ztučnění, svalovou hmotu může nabrat jen pohybem, pravidelnou svalovou prací.

Rozhodně nedoporučuji krmit cukrovarské řízky, nic to nepřináší, není to krmivo, jen naplnění trávicího traktu.
Kvalita kopytní rohoviny se postupně zlepší, jak bude rohovina odrůstat, bude se podíl tvrdší rohoviny zvětšovat.

Nastavil bych jednoduchou denní krmnou dávku:

seno, pastva bez většího omezení
oves, ječmen (může být obojí, nebo jen jedno krmivo) 1-1,5 kg
HORSAL EXKLUSIV 0,15 kg
protože má řidší trus, doporučil bych na dobu 3 měsíců přidat i probiotikum HORSAL PLUS, které vyrovná poměry ve střevech a stabilizuje trávení

Přeji hezký den.

24.05.2018 19:33
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní