Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmna davka

Autor: Veronika Datum: 11.11.2017 17:43

 Dobrý den,mohu poprosit o sestavení krmne  dávky?

Kobyla 20let.tezsiho rámce. Koupila jsem ji před rokem, krásny nasvaleny kun. 

U mě využívána minimálně. Spíš jako společník ke druhému koni.(občas vyjizdka) tudíž opadla  že svalů a je pohubla.

Krmim nyni horsal w1. Prijdemi ze trochu nabrala. Ale chci ji toho dopřát víc. Mohu Vás tedy poprosit o sestavení krmne davky pro pribrani?  

Hodně radite sojovy extrahovany  srot. Myslíte, že by byl vhodný i pro nás? Děkuji 

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Věk vaší klisny je už vyšší. Je pravděpodobné, že se bude zhoršovat využití živin s přibývajícím věkem.
Proto je také horší dostat ji zpět do původní kondice. Samozřejmě snížení pracovní zátěže zhoršilo svalový objem, takže je celkový dojem zhubnutí.

HORSAL W1 funguje dobře u dospělých koní, podporuje zlepšení kondice. Správně jste odhadla, že by bylo dobré přidat bílkoviny třeba pomocí sojového extrahovaného šrotu.
Je také možné použít HORSAL W3, který již sojový šrot obsahuje, měla by jste jednodušší dávkování a vše by bylo v jednom.

Pokud chcete použít HORSAL W3, krmte stejnou dávku jako nyní W1. Pokud by jste chtěla kombinovat W1 se sojovým extrahovaným šrotem, tak dávka sojového šrotu by mohla být pro začátek 0,25 kg denně.
Napište mi za cca měsíc, jestli se změna krmné dávky projevila, jinak bychom nastavili jiný poměr krmiv.

Přeji hezký den.

11.11.2017 20:00
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní