Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Základní zásady výživy koní

Musíme vždy respektovat fakt, že kůň jezvíře, které má svůj organismus "konstruován" tak, aby dokázal svým predátorům rychle utéct. Proto umí přijímat potravu po malých dávkách, ale zato po celý den i noc. Když nebudeme brát ohled na tento základní fakt, můžeme mu nadělat velké problémy. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Jak krmit

Autor: Zdeňka Datum: 27.11.2018 19:25
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak správně přizpůsobit krmnou dávku kobyle, která musí být bohužel z důvodu onemocnění kopytní škáry dlouhodobě zavřená v boxu.Dle veta by měla i dát nějaké to kilo dolů.v tuto chvíli je krmená senem a jednou odměrkou granulí od fitminu
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Určitě vaší kobylku nepřekrmujte. Pokud má dobrou až velmi dobrou kondici :-), tak bude nějakou dobu stačit jen seno.

Na druhou stranu i pro správné uzdravení kopyta je potřeba dostatek účinných látek a to určitě odměrka granulí nezajistí.

Spíše bych to řešil malým množstvím obiloviny, ideálně ječmene - hrubě šrotovaného s kvalitním minerálně vitamínovým doplňkem např. HORSAL EXKLUSIV.

Druhou možností, která ale není úplně ideální pro koně zavřeného v boxu je HORSAL LECKSCHALE. U lizu je trochu nebezpečí, že jak se bude kobylka nudit, bude lízat až ubytečně moc.

Přeji hezký den.

28.11.2018 10:46
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní