Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Základní zásady výživy koní

Musíme vždy respektovat fakt, že kůň jezvíře, které má svůj organismus "konstruován" tak, aby dokázal svým predátorům rychle utéct. Proto umí přijímat potravu po malých dávkách, ale zato po celý den i noc. Když nebudeme brát ohled na tento základní fakt, můžeme mu nadělat velké problémy. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmení koně při onemocnění lymfatického systému

Autor: Šárka Datum: 04.02.2019 13:39
Dobrý den. Mám starého koně, 25 let, kterému nefunguje správně lymfatický systém. Vše je samozřejmě řešeno s veterinářem. Chtěla bych se zeptat, jaká omezení platí ve výživě koně s tímto postižením? Co ze stravy vyloučit, co naopak dodat? Děkuji za odpověď, Šárka Hájková
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Není to tak jednoduché, potřeboval bych vědět, jaká máte krmiva k dispozici nyní. Napište, dáme krmnou dávku dohromady, případně vám poradím co použít - nakoupit.

V zásadě platí nepřekrmovat bílkovinami, pak se zhoršuje stav lymfatického systému, zbytečně se zatěžuje.

Bylo by dobré používat probiotika, aby i vzhledem k věku byl jeho imunitní systém v dobrém stavu.

Přeji hezký den.

04.02.2019 14:54
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní