Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmná dávka pro CS valacha

Autor: Lucie Datum: 20.02.2019 07:21
Dobrý den, mám valacha CS, je mu 11, 175cm KHV a trpí podotrochlozou. Dostává otruby, coldmix musli, seno + pastva. Je využíván na lehkou rekreaci. Poslední dobou se mi zdá nějak pohublý. Energetické krmivo (oves, ječmen, atd) mu moc dávat nechci, protože na něm jezdí i malé děti a úplní začátečníci.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

V jakém stavu je jeho podotrochlóza? Zřejmě je schopen chodit, když ho používáte pro lehkou práci.

Určitě bych dávku upravil.

Krmení otrub ve větším množství je problém, vysoký obsah volných dusíkatých látek zvyšuje zatížení jater a navíc otruby mají obrácený poměr vápník fosfor, než je pro koně správné.
Je možné je dávat do kombinace s jinými krmivy, ale opatrně.
Müsli obecně nemají žádný pozitivní přínos v porovnání s cenou. Je to vždy normální krmivo, jen drobně urpavená a výrazně dražší.

Mohu doporučit doplňkové krmivo HORSAL REKO jako jediné krmivo v množství 1-2 kg podle aktuální zátěže. Při využití tohoto krmiva se poměrně rychle vrací koně do dobré kondice.
Samozřejmě seno a až to půjde hodně pohyb a dobrá pastva, která také jeho kondici polepší. V době pastvy snižte množství HORSAL REKO na 0,5-1 kg podle jeho zatížení a kondice.

Přeji hezký den.

20.02.2019 07:57
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní