Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Klisna nežere extrudovaný ostropestřec

Autor: Anna Datum: 19.11.2017 10:16

 Dobrý den,

 vyskytl se takový problém. Moje klisna (7 let, ve sportu) je velmi hubená. Vždy měla potíže s mikroflórou, se stravitelností i s vylučováním -> vylučovala často, nepravidelně, málo (potíže obecně s trávicím systémem - měla strongili, těch jsme se zbavili, nyní zdravá), tak jsme jí začali podávat Shaumann probiotika. Po nich se její zdravotní stav hodně zlepšil (byla méně nervózní, více aktivní i lepší vylučování). Bohužel nezačala vůbec přibírat a je stále hubená. Začali jsme se zajimat dál a byl nám doporučen extrudovaný ostropestřec, ten ale klisna nežere, jen si k němu čuchne a nevšímá si ani obvyklé denní dávky, když ho do ní přimíchám. Chtěla bych se zeptat jestli existují nějaké substance, které by přispěli k lepší stravitelnosti ostropestřece?? Dále bych potřebovala poradit, co dělat víc, aby klisna přibrala? Popřípadě doporučit nějaké další produkty kromě ostropetřece. 

Děkuji mnohokrát

A.K.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Děkuji za fotografie. My jsme si naposledy psali před dvěma roky. Díval jsem se také, že probiotika, jste začala krmit na jaře letošného roku, vidím to v objednávkách z našeho Eshopu správně?

Mám trochu obavu na zdravotní problém jater, nebo ledvin. Máte nějaké vyšetření krve a moče?

Také bych potřeboval jako máte nyní nastavenou krmnou dávku.

Ostropestřec není skutečně chutný, ale velmi málokdy se setkávám s tím, že by ho koně nechtěli přijímat, nicméně je to možné.

Napište mi odpověď na mé otázky a pak můžeme postupovat dále.

19.11.2017 19:43
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní