Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik jezdce začátečníka

Cílem výcviku je pomoci začátečníkům v momentě, kdy zjišťují, že jízda na koni není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Poradenství zaměřené na jezdecké začátky vysvětluje, jak začít a na co se v první řadě zaměřit. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Ochrana uši

Autor: Dagmar Datum: 06.05.2019 04:07
Mám kobylku/hucul/, nesnese masku. Jak nebo čím ošetřovat uši, má je plné musek, obtěžuje jí to. Masku jsem pořídila 2 krát, kvalitní, během dne je o ohradu zničila. Existuje nějaký přípravek do uši proti moucha? Děkuji.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

Dobrý den, 

 

velmi se omlouvám za velmi pozdní odpověď. Nicméně neumím odpovědět na otázku z pohledu přípravku. Níkdy jsem žádný nepotřeboval. Pokud je stav výběhu takový, že koně obtěžují mouchy a koně i žerou, nedávám je do výběhu. Takový výběh pak považuji za trest. Často jsou mužky po vydatném dešti a ve vysoké trávě, ve vlhku apod. Prostě ne vždy je dobré koně pouštět do výběhu a naopak mu zajistit více pohybu pod sedlem nebo na lonži, procházka atd.

Jinak pokud bych měl kvalitní masku proti muškám a koník by ji nesnesl, zkusil bych mu ji nasazovat pozvolna v boxe, v domácím rostředí, a nechat mu ji na krátko nasazenou, sundat a později nebo druhý den opět a prodlužovat dobu nasazení. Jednoduše koně na masku navykat.

S pozdravem

Toušek  

 

 

15.07.2019 20:13
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní