Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Prosím o radu s krmnou dávkou

Autor: Lucie Datum: 02.06.2019 17:31
Dobrý den, v neděli si jedu pro staršího valacha (24 let, český teplokrevník). Momentálně v hodně špatném výživovém stavu, opadlý ze svalů (je to pomalu kost a kůže). Valach trpí mírnou dušností a ráda bych věděla čím mu přilepšit. Momentálně ustájení 24/7, s tím že pastvy má úplně minimálně (skoro vůbec), takže je defacto jen na seně. Taky bych se chtěla zeptat, zda mu přechod na pořádnou pastvu neudělá nějaký problém? Předem děkuji za odpověď. Hezký zbytek dne, Simandlová
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Váš je ve vyšším věku, což by samo nemuselo být problém, ale v tomto věku už trávení koní nemá dobrou efektivitu a hodně živin se nevyužije.

Nejlepším "lékem" pro něj bude opravdu pastva. Pokud je to možné, dejte mu postupný návyk, nějdřív 1-2 hodiny, pak 4  následně polovinu dne. Návyk by mohl stačit týden. Jen jeslti předtím na pastvě nikdy nebyl protáhněte návyk na 2 týdny.

Je možné mu dát také příkrm, pro nej by byla nejlepší doplňková směs HORSAL REKO. Stačit bude množství 0,5-1 kg. Než bude na pastvě tak vyšší dávku, pak už jen základ 0,5 kg.

Přeji hezký den.

03.06.2019 11:18
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní