Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu POSTUP LONŽOVÁNÍ KONĚ

Rubrika

Přístup k vyšší drezůře a náprava jezdecky pokaženého koně

Dokonalé zvládnutí pohybových schopností a mentálních vlastností koně jsou cílem každého jezdce, který disponuje jinými ambicemi, než je prostá jízda na koni. Dobrý jezdec schopnosti koně rozvíjí. Jak na to vám poradí právě tento oddíl. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kůň nechce cvalat a vyhazuje po holení

Autor: Alena Datum: 21.11.2019 11:09
Dobrý den, Prosím o tipy, rady případně zda nemáte podobně zkusenosti. Jedna se o 8leteho Valaška ČT. Koník na první dojem působí klidně a vyrovnané, když si na nej ale sednete má problém s přechody do vyších chodu- jakoby se mu nechtělo makat, klus je ok, ale i tam je zapotřebí patřičně dosti silné pobídky. Při pobidce do cvalu nastávají problémy. Kůň začne vzbuzovat odpor, zastaví se, vyhazuje třeba i 5-6x za sebou klidně i víckrát. Jezdkyně se mu vždy snaží vysvětlit kdo je pan, co se od nej chce aby po provedení “měl klid” (tusirkou mu dá přes zad, nebo nakopne spornou- otázka zda je dobrý tyto pomůcky používat při takto problémovém charakteru koně? - bez nich je ale kůň i pro velmi zkušeného jezdce těžko ovladatelný. ) Výstroj by neměla být spatna, koník dostal i jine sedlo a problémy přetrvávaly. Udidlo má D s rolkami aby se nezakousaval. Muže to mít vliv? Koník má režim vybeh noc box s tím ze každý den je s nim pracovano- většinou 1x týdne skok trenink 2x týdne drezurni prijezdenix 2x týdne teren, lonz a volnyden. Ještě bych podotkla ze ho jezdí slečna poměrně zkušená a každou hodinu pracuje pod supeovym trenérem- samozřejmě jeho názor známe šle problémy se nám nedaří s koněm redukovat. Byla chvíle kdy kůň se choval strašně i v boxe, kopal kolem sebe, nechtel zvedat zadní nohy o kování nemluvě... Přitom když se koník donutí k práci, sedí na něm opravdu pevná ruka přešel soutěže vsestranosti, parkuru s umístěním v předních 3 příčkách. Jaký je na to Vás názor, mate s tím zkusenosti? Myslíte ze se jedna o nějaký zdravotní problém? Nebo je kůň jen “misuge” a je potřeba napravit a vychovat? Jaké mate typy s takovým koněm co nejlépe pracovat? Chápu ze se dá těžko radit tímto způsobem, když koně ani jezdkyně osobně neznáte, i tak by nám Vaše rada, typ či názor velice pomohl k zamyšlení při dalším postupu.
Diskuze v rámci dotazu
Na Váš dotaz zatím nebyla zpracována odpověď.
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2016 Svaz soukromých chovatelů koní