Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kůň v rekonvalescenci

Autor: Marcela Datum: 10.02.2020 10:24
Dobrý den, Prosím poraďte, zda máte nějaký typ mashe pro mého koně. Je to 17 letý valach, který stojí v boxu 3.měsíc po zlomenině loketní kosti. Kůň dostával kromě sena jenom velmi málo vojtěšky s lněným semínkem kvůli nebezpečí koliky a schvácení kopyt , 0,5 dcl lososového oleje. Včera vet na základě RTG dovolila začít pomalu chodit z boxu ven – tedy zpočátku denně krátka vycházka, pak podle možností…….. potřebuji tedy doplnit krmivo, aby začal nasvalovat (má opadlé svaly, doporučili byste mi něco ? Děkuji Marcela Gavalierová
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Ideální pro vaše potřeby je HORSAL REKO v dávce 0,5-1 kg denně. Ten je právě určen pro koně v rekonvalescenci a pomáhá i k nasvalení, ale je potřeba podpořit pohybem.

Žádné krmivo nemůže koni vybudova svaly, za to je vžy odpovědná svalová práce. Když se váš kůň nyní může hýbat, bude postupná tvorba svalové hmoty jednodušší.

Přjei hezký den.

10.02.2020 20:22
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní