Cílem výcviku je pomoci začátečníkům v momentě, kdy zjišťují, že jízda na koni není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Poradenství zaměřené na jezdecké začátky vysvětluje, jak začít a na co se v první řadě zaměřit.
Dobrý den,
Jsem přesvědčen, z vlastní zkušenosti, že mnohé můžete zvládnout kvalitním lonžováním, které by mělo vést k protažení zádových svalů a uvolněnosti žádoucí pro posilování. Pracuje se tak s rozvojem dynamického pohybového oblouku, který se vyznačuje vytažením krku v pohybu klusu a ve cvalu, aniž by docházelo k rozpadnutí.
Za použití dvou lonží (v kruhovce) pak se přejde k práci na stálý kontakt (rovnováha koně), dále shromážnění a podsazení. Podsazení jako takové v třítaktním cvalu pak podporuje posilování břišního lisu a to i pod sedlem.
Doporučuji také vyváženou krmnou dávku, na což se když tak obraťte na kolegu pana Dušana Kořínka v poradně výživy.
Důležité je, že i při rekreační práci by kůň měl být zatěžován v cyklických fázích progresivně (zátěž a odpočinek) alespoň 2x týdně.
Doporučil bych Vám náš eKurz lonžování koně, Nicméně teď probíhá AKCE Premiové členství (celý obsah) za cenu kurzu lonžování, tak že by jste mohla mít komplexní informace jak o tréninku koně, tak výživu i lonžování a práce pod sedlem.
Zde je odkaz na ukázku, jakých změn lze docílit za jeden měsíc s plnokrevníkem.
S pozdravem
Toušek Daniel
Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.