Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik pokročilého jezdce

V pokročilém výcviku je zapotřebí si nadále osvojovat prvky jezdeckého sedu a rovnováhy.  Důležité jepozvolné vžívání do myšlení jezdce, který má snahu koně vést a komunikovat s ním skrz jezdecké pobídky. Poradenství je věnováno pokročilým jezdcům bez vlastního koně navštěvující jízdárny nebo pomáhající jezdit koně jako výpomoc, ale rovněž majitelům koní pro rekreaci a sport v základním stupni výcviku "ZM - L".

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

doporučená literatura

Autor: Petra Datum: 27.11.2017 21:46

Dobrý večer,

děkuji za váš čas-snažím se na kobylku nespěchat, v pobízení mi začal docela fungovat proutek,který při rozcházení pouze zvednu tak aby ho viděla..chtěla jsem se zeptat, jakou literaturu byste mi doporučil-mám něco načteno, ale čtu ráda, tak jsem chtěla požádat o nějaké vaše tipy-vaše videa jsou skvělá!ledacos mě naučila..

Děkuji

Petra K.

Diskuze v rámci dotazu

Toušek

Dobrý den Petro,

proutek je dobrá pomůcka, v podstatě bičík, to výjde na stejno, pokud se používají jak mají ))

Jestli mohu doporučit, tak se zkuste podívat na naše nové webové stránky s novou platformou nabídky. Doporučuji pro komplexnost obsahu premiové členství. A to z toho důvodu, že se jedná o ucelený vzdělávací soubor infomací, kterými si lze snadno udělat jasnou představu, jaké nástroje používat při individuálním přástupu ke koni. Poté by jste se měla naučit rzhodovat sama.

Protože všechno je silně provázané. Budete-li krmit špatně, nebude kůň psychicky ani fyzicky odolný, bude-li koretně a hlavně dostatečně zatěžován s mírou odpočinku, bude spokojený, protože organizovaný pohyb je základní premisou trénování ... atd. Ošetřování udržuje koně ve zdraví a je jako prevencí problémům apod. Doporučení není obchodní, ale zkušenost. Jako člověk, co při začátcích toho hodně musel načíst a nenacházel odborníky s odborností, jsem stále lačný po informacích, doporučuji na základě zkušeností, že jsem nenašel publikací, která by byla tak komplexní. 

Nikde jinde nenajdete odborný text popisující celý užitkový život koně s praktickými video ukázkami a s možností se poradit. 

www.vzdelavani.chov-koni.cz

S pozdravem a přáním ať se Vám daří

Daniel Toušek

Jízdárna Radonice

09.12.2017 22:11
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní