Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Klisna shetty

Autor: Adéla Datum: 04.06.2020 07:38
Dobrý den,prosim o radu,v září 2019 jsme privezli poničku shetty 12 let p jeji minulosti bohuzel nic nevim,byla neočkovana cca 6let počítám že ani odčervená, velmi hubena a znatelna laminitida kopyt,které byli až zatočené,očkování a odčerveni i s koprologii jsme vyřešili, dale i krve na anemii,vse v pořádku a vyzivovy stav se zlepšil, dostávala směs pro schvacene koně, liz 2 druhy mají k dispozici,nyni začala pastva a stav se zhoršil kobylka začala kulhat,i po pouštění na pastvu s nahubkem na 2-3h,tak je na seně které davam do sítí a nahubek jsem upravila aby se nemohla past vubec,zlepšení je velké a uz nekulha,davam ji jednu nastrouhanou mrkev s msm a trochu slunecnice a extrudovaneho seminka (hrst),prosím o jakou koli radu ohledně výživy takoveho konika,je mi lito ji drzet zavřenou ale bohuzel jina moznost není a ještě bych se zeptala na doporučení nejakeho kvalitnoho lizu pro hobby konika valach 12let pres den pastva,noc seno nix večer dostává to same co kobylka bez msm děkuji
20190917 104841
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

K vaší poničce toho opravdu moc nevymyslíme. Evidentně již byla schvácená hodně a čerstvá pastva ji spíše ubližuje než pomáhá. Jiná možnost než ji držet na suchém krmení nebude, maximálně ji nechat dokusovat už spasenou pastvinu, ale to není žádné řešení. Rozhodně ji ničím nepřikrmujte. Mrkev nebo jablko nevadí, ale každé další jádro situaci může zhoršovat.

Pro valacha ale vlastně jde použít i pro poničku, (můžou lízat společně) kompletní liz HORSAL LECKSCHALE. Obsahuje všechny účinné látky a oni si nalížou tolik, kolik budou momentálně potřebovat, nemusíte tak řešit ani dávkování.

Přeji hezký den.

04.06.2020 08:11
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní