Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Základní zásady výživy koní

Musíme vždy respektovat fakt, že kůň jezvíře, které má svůj organismus "konstruován" tak, aby dokázal svým predátorům rychle utéct. Proto umí přijímat potravu po malých dávkách, ale zato po celý den i noc. Když nebudeme brát ohled na tento základní fakt, můžeme mu nadělat velké problémy. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Voda

Autor: Tereza Datum: 02.10.2020 09:21
Dobrý den, netuším, jestli můj dotaz patří spíš do výživy, nebo do veteriny, tak ho raději dám do obou. Chci se zeptat, zda existují nějaké limity látek obsažených ve vodě, podle kterých lze říci, zda je voda vhodná či nevhodná pro napájení koní a pokud ano, kde bych je našla. Ptám se, protože mi kůň odmítá pít vodu ze studny připojené na napáječky, ale vodu ze studny o 30 m dál pije bez problémů. Předem děkuji za odpověď.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Myslím, že tento dotaz patří do výživy. Limity pro pitnou vodu, jsou stejné jako pro lidskou vodu. Když necháte udělat rozbor, tak se dá říct co je špatně.

Mohou to být chuťové záležitosti, vyšší obsah železa, manganu,vyšší nebo nižší kyselost.

Přeji hezký den.

03.10.2020 18:03
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní