Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Přechod na jiné krmení

Autor: Marcela Datum: 11.10.2020 10:23
Dobrý den, koupila jsem 5letého valacha Starokladrubského belouše, který je krmen 2x denně ovsem a to 2kg/den. Ráda bych přešla na jiné krmivo https://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981665&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=HKP2, ale nevím jak dobře bez potíží přechod zajistit. Mohla bych Vás požádat o pomoc jak krmiva ve správném krmivu namíchat, aby kůň neměl potíže s trávením? Děkuji
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Každý přechod je dobrý dělat postupně. Tedy když chcete přejít na zmiňované krmivo, tak přidávejte postupně až na konečnou dávku.

Doba přechodu je minimálně jeden týden. Tedy např. v pondělí přidejte z nového krmiva pětinu a každý den postupně snižujte původní krmivo (oves) a přidávejte Hipollit.

Nicméně, když jsem se díval na krmivo, které chcete krmit, tak obsahuje velmi málo účinných látek a to i když budete krmit maximální doporučené množství tedy 250 g/100 kg živé hmotnosti, tak je to cca  1,5 kg/den.
Nevím jakou práci s vaším valachem budete dělat, ale toto množstí bude stačit na nízkou zátěž, pří větší práci už je to velmi málo. 
Nejhorší na tomto krmivu je extrémně nízký obsa účinných látek - vitamínů, minerálů.
Ieální by bylo kombinovat oves s doplňkovým krmivem, teba půl na půl, nebo podle reakce vašeho valacha. Nicméně pro tuto kombiaci je třeba lepší krmivo, s normálním obsahem účinných látek např. HORSAL REKO, nebo HORSAL W1.

Přeji hezký den.

11.10.2020 18:32
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní