Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik jezdce začátečníka

Cílem výcviku je pomoci začátečníkům v momentě, kdy zjišťují, že jízda na koni není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Poradenství zaměřené na jezdecké začátky vysvětluje, jak začít a na co se v první řadě zaměřit. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Je těžké se dostat do DS?

Autor: Kateřina Datum: 07.11.2020 03:03
Dobrý den přeji, jelikož mi nikdo není schopen přesně odpovědět, tak to zkusím zde. Chtěla bych se zeptat, zda-li jsou někde ještě stále dostihové stáje a hlavně trenéři, kteří by byli ochotni někoho učit jezdit na dostihových koních? Nějaký ten pátek jezdím, ale člověk se pořád učí a má co zlepšovat. Chtěla bych se tomu věnovat i do budoucna, ale nejspíš jen jako pracovní jezdec. Myslíte, že by někde ještě takový trenér, co by mě učil byl? Případně budu mít se svými parametry šanci? - 171cm, 53kg, 19let. Děkuji za případnou odpověď
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

Dobrý den, 

omlouvám se za pozdní odpověď. Nejsem si zcela jistý, zda by některý z dostihových trenérů chtěl učit někoho jezdit na dostihovém koni, protože když se někdo na koni učí, pak nejvíce trpí kůň. 

Nicméně, vím, že celkem ochotný k takové spolupráci je pan Fedorowicz z Chuchle. Pak by bylo i pro mě zajímavé, jaké máte zkušenosti, jetsli jezdíte galopy. Ale přeci jen jsem tu měl dostihovu jezdkyni v zaměstnání dva roky, a první rok se učila koně držet a druhý rok udržovat stálé tempo a i tak to nebylo ono. To chce opravdu rutinu. Pracovních dobrých jezdců je málo. Když by jste byla schopná, tzn. už měla něco naježděno, pak bych rád třeba viděl nějaké Vaše video na koni. 

S pozdravem

Toušek 

15.11.2020 19:18
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní