Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Základní zásady výživy koní

Musíme vždy respektovat fakt, že kůň jezvíře, které má svůj organismus "konstruován" tak, aby dokázal svým predátorům rychle utéct. Proto umí přijímat potravu po malých dávkách, ale zato po celý den i noc. Když nebudeme brát ohled na tento základní fakt, můžeme mu nadělat velké problémy. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Čím krmit kobylku a1/1

Autor: Pavlína Datum: 19.04.2021 11:26
Dobrý den mám kobylku po schvácení jedné přední nožky je to plenemo anglicky plnokrevník a bylo jí teď 19 let. Kobylka je celí život kuře krmitelna a do toho ještě klka. Momentálně krmena vojteskovyma granulama 1.5kg Granule fitmin hobby 1kg Coolstance Copra 0.5 kg Msm. Biotin vitamíny cecko
Img 20210331 204135
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.
Je to více komplikací najednou, klkání, schvácení. Schvácení mělo jaký původ?

Rozumím tomu, že by jste ji chtěla více zakulatit, o něco to půjde, ale nebude to velký skok.
Jsou typy koní (bez ohledu na plemeno), kteří budou stále hubení a pak ti, co nabírají i bez příkrmu jen ze sena. Vaše kobylka je spíše ten hubenější typ.

Po schvácení je třeba s jádrem - příkrmem být opatrný, to děláte správně. 

Podle mých zkušeností funguje dobře HORSAL REKO, který je pro tyto situace uzpůsoben. Obsahuje také vojtěškové úsušky, ale i další důležité komponenty, které pomohou s nabráním rezerv - tukových zásob. Svalovinu pomocí krmiva nelze nabrat, ta se dá jen "napracovat", pravidelnou intenzivnější prací.

Nevím, jestli plánujete i postupné začlenění pastvy, pokud máte tuto možnost?

Navrhoval bych tuto denní krmnou dávku:

seno 8-10 kg
HORSAL REKO 1-1,5 kg

Je to jednoduché a funkční. Biotin můžete přidávat, pokud potřebujete tlumit bolest, funguje dobře, ale jiný význam nemá.

Přeji hezký den, když mi pošlete odpovědi na mé dvě otázky, můžeme ještě upřesnit mé doporučení.

19.04.2021 17:10
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní