Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Schvácení

Autor: Kateřina Datum: 09.09.2021 07:42
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně schvácení kopyt. Minulý rok se mi kobylka schvátila na přední nohy. Po roce se její kopyta začala drolit a více odlamovat. Chtěla jsem se zeptat jakými vitamíny bych mohla podpořit kopyta u mojí kobylky? Koukala jsem na různé vitamíny a nejsem si vůbec jistá, které by byly nejlepší. Děkuji.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Schvácení kopyt má různé úrovně a projevuje se i v čase rozdílně. Tak jak rohovina odrůstá, tak se to "špatné" postupně odděluje od zdravé rohoviny. Nicméně takováto změna po roce je hodně pozdě. 
Doporučil bych vám nepodávat jen jednotlivý vitamín, ale raději se zaměřit na komplexní doplnění účiných látek. Vždy jsou spojeny synergickými (prospěšnými) a antagonistickými (proti sobě působícími) vazbami. Proto je důležité používat takové doplňky, které jsou takto vyváženy. Mohu doporučit buď přidávat do krmiva HORSAL EXKLUSIV nebo dát volně k dispozici HORSAL LECKSCHALE. Při krmení těcto doplňlů dochází zhruba do 2 měsíc ke zkvalitnění rohoviny - zpevnění, tvrdá struktura. Je jen potřeba vždy počítat s tím, že stará rohovina musí odrůst a až na její místo nastoupí ta nová zdravá.

Přeji hezký den.

 

09.09.2021 08:20
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní