Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Vhodné granule, 6 letá klisna ČT

Autor: Markéta Datum: 21.09.2021 18:33
Dobrý den, jelikož jsem velmi spokojená s REKO granulemi u své klisny seniorky, ráda bych Vašimi granulemi krmila i svou sportovní klisnu. Klisna (6let, ČT), momentálně ve sportovním výcviku, krmena ráno/večer 1,5l mačkaný oves + 1l sladový květ, odpoledne 1l ovsa, + večer minerálka, biotin. Její aktuální režim bude travnatý výběh/box 12/12, 5-6x týdně práce pod sedlem - již ale ne tak striktně sportovní. Váhám mezi granulemi Complet nebo W1 (na základě pozitivních ohlasů uživatelů z okolí). Moje jediná podmínka je zachování ovsa v krmné dávce. Bylo by vhodné pro tuto klisnu např. 2x denně 1l ovsa (nemačkaný) + 1l granule Complet - nebo byste doporučil jiný typ/dávku? Dostatek sena samozřejmostí, stláno slámou. Předem Vám mockrát děkuji za radu
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Jsem velmi rád, že jste spokojená se směsí REKO. 

Pro vaši sportovní klisnu bych doporučil kombinovat oves s granulovanou směsí HORSAL W1. Complet je určen spíše do krmné dávky, kde se již další jádro nepřidává - tedy krmí se jen HORSAL Complet.

Denní krmná dávka vaší šestileté klisny by mohla vypadat tak jak jí popisujete:

dostatek sena
oves 1-1,5 kg
HORSAL W1 1 kg

Pokud by jste začala sportovat více, je možné potom použít HORSAL Run, ale to až od vyššího zatížení.

Přeji hezký den.

21.09.2021 18:57
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní