Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Nateklé nohy

Autor: Barbora Datum: 15.03.2022 18:34
Zjistila jsem doplňující informace ke kobyle kterou jsem tu zmiňovala . Bavila jsem se s majitelkou a ta říkala že si nechala sestavit krmnou dávku odborníkem .Takže když přejdeme k něm otokům , nateklé nohy má už od hříběte , krve i srdce všechno v pořádku . K těm podlomů pravidelně se ošetřují , pokud by jste měli radu jak efektivněji podlomy ošetřovat , budu rada za každou radu , když kobyla dostává zateplováky na noc po skákání tak jí stropky praskají Uvítám jakékoliv rady Děkuji
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den Báro.

Bohužel mi takto konstatování nestačí. "Odborníků" už jsem potkal mnoho a pohled na jejich koňské svěřence byl spíše smutný. Tedy potřebuji vědět přesně kolik kg jakého krmiva klisna dostává denně. Pak jsem schopen se vyjádřit přesně, takto je to jen o pocitu a dojmech.

Byly dělané nějaké krevní testy? Pokud ano, potřebuji jejich výsledek - naskenovaný přidat také sem k dotazu, nebo poslat mailem.

Jak jsem psal minule, může to být kombinace nevhodné výživy a náchylnosti k podlomům, bílé nohy jsou vždy výrazně náchylnější.

Bez toho abych znal přesné současné složení krmné dávky nejsem schopen nic smyslupného vymyslet.

Děkuji a přeji hezký den.

15.03.2022 21:07
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní