Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Temperamentní mladý valach

Autor: Blanka Datum: 01.11.2022 12:32
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli by mohl přebytek energie mého valacha souviset s nevhodným krmivem. V současné době má musli Novaequi Muscle - 1,5 kg/den, což podle složení by mělo být bez nějaké výrazné horké energie. Ale je to opravdu velmi akční kůň, neustále chtivý dopředu. Bylo by možné vybrat jiné komplexní krmivo, které by ale pokrylo potřeby sportujícího koně? Je zvyklý být od rána (cca 6 h) venku v ohradě spolu s dalším koněm, seno k dispozici, voda také. Pracuje denně, střídáme terén, jízdárnu a skákání.. Samozřejmě už zvažuji i krevní rozbor, zda není problém někde jinde. Jeho výživová kondice je taková lehce podprůměrná. Není vyhublý, ale pár kg navíc by snesl. Děkuji za případnou radu.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Podle složení krmiva, o kterém píšete, je patrné, že obsahuje vysoký obsah bílkovin. To může u některých koní vyvolávat podobný efekt jako oves.

Doporučuji vyměnit za HORSAL REKO, koně na tomto doplňkovém krmivu jsou klidní a jejich kondice se zlepšuje.

Denní dávka je 1,5 kg den, případně je možné i přidat 0,5 kg mačkaného ječmene, k tomu samozřejmě dostatek sena.

Přeji hezký den.

02.11.2022 09:08
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní