Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Hubený mladý kůň

Autor: Finn Datum: 19.04.2023 13:52
Dobrý den, mám poměrně dlouhodobý problém s jedním se svých koní. Nějaký rok zpět jsme si dovezli dva ročky moravského teplokrevníka, polobratry, z toho jeden byl hodně hubený, ale daleko vytáhlejší, než jeho bratr. Koníci byli až do letošní zimy, kdy jim letos na jaře mají být oběma tři roky, na pastevním ustájení, na internetu lidé psali, že kondici u tak mladého koně nemá člověk řešit, že až doroste, spraví se. Je fakt, že Valášek rostl o sto šest, oproti svému bratrovi, nyní má VKH 178 a to nemá ještě ani 3 roky. Koně jsem se ovšem i tak snažila dokrmovat, aby nabral. Precejen to nebyl nejhezčí pohled na zvire. Myslím, ze se o něco málo zpravil, ale narostlo mu spíše břicho dolu, jak zada a zadek, které má pořád v docela bídném stavu. Kdyz jsem se na to ptala svého vet, řekl mi, ze je to proste takový typ koně. Odcervovan je pravidelně, jestli by to mohlo být zuby v takovém věku, to nevím, každopádně tento týden se na ne budeme koukat. Nějaká rada co s tím, jestli to řešit ? Kůň má momentálně za měsíc 3 roky. Bude se obsedat. Prikladam foto, i pro porovnání , jak vypadá teď a jak, když jsme si ho přivezli.
21a46f27 d94c 4503 bba5 e47ac466f164
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Děkuji za fotografie.

Z mého pohledu je váš kůň v dobré kondici, jen má senné břicho. Pravděpodobně byl dominantní u balíku sena a žral a žral.

Zlepšit jeho kondici můžete jen prací, začít s ním pracovat pomalu, ale pravidelně.
Také mu nedávat neomezený přístup k senu, nevím jestli nebude již nyní na pastvě, to by mohlo také pomoci.

Je prostě třeba aby se začal více hýbat, tím se zlepší jeho osvalení a aby žral méně objemného - balastního krmiva.
Rozhodně doporučuji přidávat mu komplexní vitamino-minerální doplněk např. HORSAL EXKLUSIV nebo pokud jsou ustájeni volně, tak by byl nejlepší komplexní liz HORSAL LECKSCHALE.

Přeji hezký den.

20.04.2023 19:03
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní