Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Dotaz na březí klisnu

Autor: Marcela Datum: 13.02.2024 14:20
Dobrý den. Ve stáji kam docházím jsem si všimla že březí klisna ve výběhu žere místo kvalitního sena v příkrmišti seno které bylo na vyhození. Klisna je ve stádě dominantní, takže s tím že by se nedostala k normálnímu senu není žádný problém. Napadlo mě tedy zda nepotřebuje přidat nějaký minerál. Klisna je na 24/7 a rodit by měla v květnu. Děkuji za případnou odpověď :-)
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Je to možné, že vaší klisně schází některé účinné látky.

Má nyní něco k dispozici - minerálněvitamínový liz, nebo alespoň solný liz?

Pokud ne, tak mohu doporučit HORSAL LECKSCHALE kompletní liz včetně minerálů a vitamínů.

Na druhou stranu, seno, které je lehce proplesnivělé je pro koně (i skot) chutově zajímavé, proto ho někteří koně vyhledávají.

Přeji hezký den.

13.02.2024 17:03
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní