Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Rubrika

Ustájení koně, bezpečnost ve stáji a jízdě na koni

Správné ustájení koně je pro odpovědného chovatele samozřejmostí. Víte však, co kůň potřebuje, aby byl v "pohodě"? Je tento termín uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání? Bezpečnost ve stáji se řídí tzv. stájovým řádem a během každé práce s koňmi je nutné dodržovat určitá pravidla.Ukážeme vám základní poučky i to, kdo za celý chod stáje zodpovídá.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Výpověď z pronájmu nebytových prostor

Autor: Ivana Datum: 11.04.2011 08:16

Dobrý den,

prosím o radu, jakým způsobem postupovat v případě vypovězení nájemní smlouvy. Ke konci měsíce jsem u současného pronajímatele ustájení vypověděla písemně smlouvu přímo majiteli s žádostí o možnost odchodu během 1 měsíce, její převzetí bylo potvrzeno. Majitel ode mě však požaduje dodržení 3 měsíční výpovědní lhůty, které je stanoveno v nájemní smlouvě podle zákona o nájmu a pronájmu nebytových prostor. Ani z jedné strany nedošlo během pobytu ve stáji k porušení pravidel smlouvy. V zájmu zachování dobrých vztahů bych chtěla dospět k vzájemné dohodě, ovšem 3měsíční lhůta je pro mě příliš dlouhá.

Děkuji

Diskuze v rámci dotazu

 Nájem a pronájem, jejich náležitosti a výpovědní lhůtu upravuje občanský zákoník. Výpovědní lhůta nemusí být obligatorně uvedena ve znění nájemní smlouvy, ale ze zákona je 3 měsíční s tím, že začíná běžet od 1. dne kalendářního měsíce následujícího po podání výpovědi z nájmu.

Výpovědní lhůta je tedy opravdu 3 měsíční. Může být kratší, ale pouze dle vzájemné dohody obou stran. Pokud není dohoda, tak bohužel pro Vás platí 3 měsíce.

Z dotazu je zřejmé, že jste uzavřela „nájemní smlouvu“, tzn., že nájemce je současně i majitel objektu. V případě, že by nebyl nájemce majitelem a sám byl v nájmu, pak by se muselo jednat o smlouvu „podnájemní“ a nájemce by musel mít oprávnění k uzavírání podnájemních smluv. Prověřte si tento fakt. V tomto případě by se jednalo o právní vadu a i Váš problém by pak byl řešitelný a nájemce by zcela určitě slyšel na Váši žádost.

11.04.2011 09:05

Ivana Strasmajerová

Děkuji pane inženýre za velmi rychlou odpověď.

11.04.2011 10:04
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní