Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Drobí na předky

Autor: silvie Datum: 15.05.2011 17:15

Dobrý den,asi před třemi týdny nám začala kulhat 15ti letá kobylka ČT,předkama jakoby drobí krok a při stání v klidu si ulevuje tím,že předsune obě přední tak o stopu dopředu.Přichvátnutí kopytáři vyloučili,v kopytech při korekci nebyl zaznamenán žádný důvod k bolestivosti,šlachy jsou klidné,suché,nehřejou,byl by equipalazon řešení pro uvolnění jejich problémů?Dát práci,jestli by se nějak lépe projevili důvody kulhání,nebo nechat v klidu.Je pastevně celoročně ustájená,má za sebou nějakou sportovní karieru v Německu,ale snad jen nižší skokový sport /do S / u nás tři roky v hobby provozu,teď měsíc v klidu.Předem děkuji za odpověď. 

Diskuze v rámci dotazu

Dobrý den, určitě je třeba kulhání aspoň klinicky vyšetřit, neboť kůň může kulhat z tisíce příčin. Equipalazon samozřejmě můžete nasadit, pokud se bude jednat o nezávažný stav, pak Vám bude fungovat a může se kulhání zvládnout. Pokud nezabere, budete možná i rentgenovat , či jinak problém diagnostikovat.

Zatloukal

16.05.2011 07:43
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní