Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu PŘÍPRAVA K LICENCI JEZDCE - ZZVJ

Rubrika

Výcvik pokročilého jezdce

V pokročilém výcviku je zapotřebí si nadále osvojovat prvky jezdeckého sedu a rovnováhy.  Důležité jepozvolné vžívání do myšlení jezdce, který má snahu koně vést a komunikovat s ním skrz jezdecké pobídky. Poradenství je věnováno pokročilým jezdcům bez vlastního koně navštěvující jízdárny nebo pomáhající jezdit koně jako výpomoc, ale rovněž majitelům koní pro rekreaci a sport v základním stupni výcviku "ZM - L".

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kvalitní trenér

Autor: Květa Datum: 31.12.2011 19:28

Dobrý den,jsem jiz pokrocilejsi jezdec a chtěla bych se postupem času udělat licenci.Jak  poznám kvalitního trenéra nebo jezdecký klub ? Děkuji

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

Dobrý den,

zdánlivě na Váš dotaz není zcela jednoduché odpovědět. Nicméně jak se sama zmiňujete, že by jste si chtěla "postupem času udělat licneci", od toho bych se při výběru trenéra, cvičitele resp. instruktora odrazil. 

1. trenér by měl vědět a znát Vaší představu o tréninku samotném a jeho cíli. Tedy záleží také na Vás, jak si definujete cíl a postupné dosahování svéh cíle, tedy v tomto případě třeba jezdecká licence. Trenér je "pouze" tím, kdo Vám s tím pomůže.

2. snadno zjistíte, zda se trenér s tímto Vaším záměrem identifikuje, nehledě na to, zda příjdete jen jednou nebo vícekrát. Jednoduše pro trenéra jste klient a on naplňuje Vaší potřebu se zdokonalovat.

3. jiná kapitola posouzení adekvátnosti přístupu trenéra je metodika, pedagogika a způsob pracovat s konkrétním koněm a jezdcem. Čím lepší učitel, tím snadněji se Vám bude spolupracovat, trénink by se měl zaměřovat jak na konrétní nedostatky, které se vyskytují právě v průběhu dané lekce a stejně tak cíleností k osamostanění jezdce, aby by jej v budoucnu potřeboval v podstatě c nejméně, a to v nové rovině otevřěné spolupráce. Je to vztah jako každý jiný. Vyžaduje oboustrannou komunikaci.

4. doporučuji, aby byl trenér aktivní jezdec a nebo měl aktivní ježdění zažité. Není do věci, aby si na Vašeho koně uměl sednout a zjistil, jak se věci mají a tím sobě i Vám pomohl se nově zorientovat v dalším tréninkovém postupu. 

Kvalita je pak definována jako stupeň splnění požadavků zákazníka.

Doufám, že jsem Vám odpověděl vyváženě. Pokud by jste měla dotatčnou reakci a zpětnou vazbu, budu za ni rád.

S pozdravem

Daniel Toušek

 

 

 

 

01.01.2012 13:26
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní