Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Rubrika

Ustájení koně, bezpečnost ve stáji a jízdě na koni

Správné ustájení koně je pro odpovědného chovatele samozřejmostí. Víte však, co kůň potřebuje, aby byl v "pohodě"? Je tento termín uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání? Bezpečnost ve stáji se řídí tzv. stájovým řádem a během každé práce s koňmi je nutné dodržovat určitá pravidla.Ukážeme vám základní poučky i to, kdo za celý chod stáje zodpovídá.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

dotaz

Autor: misa Datum: 01.01.2012 17:27

Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám ustajenýho koně ve staji,občas jezdim koně známému který ho tam má taky. Majitel stáje s tím má problém,žádá po mě dohodu(písemně) o zodpovědnosti za koně a mě. proto se ptám kdo zodpovídá za koně a mě( kdo a kde?).

děkuji míša

Diskuze v rámci dotazu

Ustájení koně a jeho využívání v objektu je předmětem smlouvy o ustájení, ve které jsou specifikována práva a povinnosti obou smluvních stran. Je nutné z této smlouvy vycházet z důvodu odpovědnosti za škodu způsobenou na ustájeném koni. Nedivím se majiteli, který požaduje písemné oprávnění k využívání cizího koně, tedy prokázání vašeho práva cizího koně vyvést ze stáje a jezdit na něm. Vždy je potřeba mít právní věci preventivně ošetřeny zejména ve vztahu k případnému zniku škody na zdraví koně nebo na majetku. Pokud vznikne provozem koně jinému škoda na majetku nebo na zdraví, lze tuto škodu hradit z pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Tuto pojistku by jste měla mít uzavřenu vy osobně a je pak jedno, na jakém koni sedíte.

02.01.2012 08:02
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní