Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

bandážování zateplovací

Autor: Eliška Datum: 20.01.2012 12:06

 Dobrý den ráda bych se vás zeptla na váš názor ohledně preventivního bandážování nohou zateplovacíma bandážema koní po práci v zimě, kteří nemají žádný problém. Názory lékařů i koňáků se různí proto bych ráda znala i váš názor. Nejde mi ani tak o to ulehčit práci sobě jako udělat maximum pro koně. Děkuju vám velice za váš názor. Eliška

Diskuze v rámci dotazu

Dobrý den, preventivní bandáže mají smysl u koní, u nichž chceme končetiny chránit proti potenciálnímu zranění se v boxe a potřebujeme-li pasivně prokrvit spodní partie končetin a tím zvýšit cirkulaci krve. Bandáže mohou zvýšit komfort koně. S pozdravem Zatloukal.

23.01.2012 07:55
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní