Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Šimbajny

Autor: Markéta Datum: 23.04.2012 19:22

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně šimbajnů. Mám možnost mít v nájmu letos 3 letého valacha. Předevčerem běžel svůj první dostih a teď se sotva drží na nohou. Než se do tohodle koně pustím, chtěla jsem se poradit, jak s ním mám v tomto případě zacházet a jak mu mohu pomoci, kdy pomalu zatěžovat, atd. Taky zdali mám provést RTG nebo ne? Ráda bych do tohodle koně šla, protože jsem moc nesouhlasila s tréninkem, který dostával a byl bit za každé blbé podívání se. Je mě ho líto a ráda bych s ním pracovala, ale prvně bych mu chtěla pomoci a zeptat se jak začít s léčbou a kdy se zátěží, abych mu nevědomky neublížila. Moc děkuji za odpověď s pozdravem Markéta

Diskuze v rámci dotazu

Dobrý den, pro stanovení vyzrálosti skeletu je určitě rtg růstových štěrbin vhodný. Dá Vám informaci zda a jak koně zatížit. Pokud to chcete řešit empiricky, můžete ho začít zatěžovat postupně od úplného začátku a pomalu  přidávat. Citem se pak řídit podle jeho odezvy na trénink.

S pozdravem Zatloukal

24.04.2012 15:15
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní