Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Hribe

Autor: lada Datum: 19.05.2012 20:22

Dobry den. Chtela jsem se zeptat, mam mesic a pul stare hribe. kobila ma asi hladove mleko, hribatko je stihlejsi. cim byste my doporucil ho prikrmit?Ji samo seno, travu,oves, jecmen, jablka, chleba.Chtela jsem mu koupit energys baby.Co myslíte? dekuji moc za radu. posilam fotku hribatka

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Podle fotografie se mi nezdá, že by hříbě bylo hubené. Přikrmovat ho můžete, to vůbec nevadí. Až se bude umět dobře pást, bude si množství příkrmu regulovat samo.

Když začne množství pastvy slábnout a kvalita se bude zhoršovat, je rozumné přemýšlet o kvalitním příkrmu. Energy´s Baby je krmivo, které je určeno pro odchov hříbat. Podle mého názoru však obsahuje suroviny, které nejsou potřebné - vojtěškové úsušky, cukrovarské řízky, pšeničné otruby. Není potřeba dodávat hříbatům tyto suroviny, když má k dispozici pastvu, tam je těchto surovin - vlákniny i bílkovin dostatek.
Spíše je dobré se zaměřit na dostatek kvalitní energie a účinných látek. Podívejte se na HORSAL W3, granulované doplňkové krmivo pro kojící klisny a mladá rostoucí hříbata. Tuto směs mohu s klidným svědomím doporučit.

21.05.2012 20:43
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní