Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Rubrika

Ustájení koně, bezpečnost ve stáji a jízdě na koni

Správné ustájení koně je pro odpovědného chovatele samozřejmostí. Víte však, co kůň potřebuje, aby byl v "pohodě"? Je tento termín uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání? Bezpečnost ve stáji se řídí tzv. stájovým řádem a během každé práce s koňmi je nutné dodržovat určitá pravidla.Ukážeme vám základní poučky i to, kdo za celý chod stáje zodpovídá.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Dotaz

Autor: Aneta Datum: 04.06.2012 19:46

Dobry den,

prosím o radu, jakým způsobem postupovat v případě vypovězení nájemní smlouvy. Teď začátkem měsice  chci u současného pronajímatele ustájení vypovědět  písemně smlouvu přímo majiteli s žádostí o možnost odchodu během tohoto měsíce. Majitel ode mě však požaduje dodržení alespoň měsíční výpověďní lhůtu ale statek ve ktrém je má klisna ustájena jim take nepatří jsou tam jen v podnájmu. Smlouva o ustájení je  stará cca. 2 měsíce jinak koník by tam byl už druhým rokem.Bohužel z jejich strany došlo během pobytu ve stáji k porušení pravidel smlouvy. V zájmu zachování dobrých vztahů bych chtěla dospět k vzájemné dohodě,ale o ni po mě požadují peníze za daší nadchazející měsíc mají na to právo??? Prosim jak mám dále postupovat?? Děkuji za odpověď.

Diskuze v rámci dotazu

Nájemní vztah je založen na nájemní nebo podnájemní smlouvě. Výpovědní lhůta je dle občanského zákoníku tři měsíce a začíná běžet od 1. dne měsíce následujícho po podání výpovědi. Nájemní nebo podnájemní smlouva může skončit i okamžitě nebo v kratším termínu než je výpovědní lhůta. To je ovšem, ale vždy po vzájemné domluvě smluvních stran. Jednání doporučuji vždy písemně jako dodatek k nájemní nebo podnájemní smlouvě.

Důležité je, jak uvádíte jakou smlouvu máte vlastně uzavřenu. Pokud pronajímatel je sám v nájmu, pak by jste měla mít uzavřenu smlouvu podnájemní. Pokud máte smlouvu jinou, tak je to vada smlouvy.

Jinak pokud pronajímatel trvá na určité délce výpovědi, tak je v právu dle smlouvy a buď se sním domluvíte nebo budete muset dodržet jeho podmínky.

Nejdříve se podívejte jakou smlouvu máte uzavřenu, pořádně si ji prostudujte a případně si nechte doložit od pronajímatele, že je dle jeho smlouvy oprávněn dále uzavírat na pronajatý objekt další "podnájemní smlouvy". Pokud má pronajíamtel problémy se svojí smlouvou, tak by vám, aby měl klid na duši, měl vyhovět a umožnit odchod na domluvu okamžitě.

05.06.2012 06:53
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní