Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Rubrika

Ustájení koně, bezpečnost ve stáji a jízdě na koni

Správné ustájení koně je pro odpovědného chovatele samozřejmostí. Víte však, co kůň potřebuje, aby byl v "pohodě"? Je tento termín uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání? Bezpečnost ve stáji se řídí tzv. stájovým řádem a během každé práce s koňmi je nutné dodržovat určitá pravidla.Ukážeme vám základní poučky i to, kdo za celý chod stáje zodpovídá.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Dotaz

Autor: Aneta Datum: 05.06.2012 18:47

 Dobrý den, ještě jednou Vám moc děkuji za odpověď nechci už Vás nějak dále otravovat ale chtěla jsem Vás poprosit  zda by jste byl tak hodný a  mohl se podívat ještě na smlouvu, kterou mám uzavřenou. Jedná se o tuto smlouvu http://www.ztracenapodkova.cz/ustajeni/smlouva.pdf  tato je jen vzor ale úplně tu samou mám s nimi uzavřenou.  Oni totiž mají docela velké finanční problémy a hrozí jim dokonce i exekuce a mám strach abych nepřisla  jak  o své věci tak nedej bože o sveho koníka. Děkuji moc za odpověď  

Diskuze v rámci dotazu

Obecně platí, že smlouva je platná podpisem obou smluvních stran. Co není v přímém rozporu se zákonem nebo proti dobrým mravům lze ve smlouvě akceptovat. Tato smlouva je hodně konkrétní v čl.III práva a povinnosti poskytovatele. Nejsou ovšem uvedeny sankce v případě porušení těchto povinností. Sankce za porušení povinností máte pouze vy, včetně zadržovacího práva a prodeje koně. Tato pasáž by byla určitě problematická a zřejmě by skončil prodej koně u soudu. Já bych to k osudu určitě dal v případě, že mi někdo prodá koně. Určitě bych poskytovateli nedal k dispozici originál průkazu původu koně.

Nevím jaké problémy tam řešíte, ale smlouvu jste podepsala a v případě problémů je nutné žádat na poskytovateli slevu nebo jiné plnění v případě, že si neplní svoje povinnosti. Pokud neplní povinnosti ke koni (krmení apod.) zle to klasifikovat jako týrání zvířete. Já bych dal poskytovateli písemnou výpověď s uvedením porušení smlouvy. Koně bych odvezl ze stáje. Pochybuje, že by se s tím poskytovatel dále zabýval. 

06.06.2012 06:36
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní