Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

sestavení krmné dávky pro parkuráky...

Autor: Kristýna Datum: 24.07.2012 20:10

Dobrý den..

Vlastním 2 parkurové mladé koně.. první 5.let, výkonost L, je to ČT, druhý 6.let,výkonost L na podzim plánované S,je psaný jako ČT ale je to napůl plnokrevník.. Krmím 3* denně, ráno vojtěžkovou řezanku cca 1litr, 2 litry ovsa mačkanýho.. v poledne půl litru řezanky, můslli Energetikum Struktur cca 1litr a půl litru ječmene. a večer litr řezanky půl litru ječmene a 2 litry ovsa..ráno a večer dostávají seno většinou co sežerou. Koně chodí denně cca 2 hodiny na pastvu, do krmení dostávají ovoce , zeleniny.. Jednou týdně mají skokový trenink,2 týdně terén,jeden den volno,lonž, drezurní trenink, když jsou závody jedou na závody.. Nejsem si však jistá jestli je to správně sestavená dávka.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Musím se vás nejdřív zeptat, než začneme řešit správnost nebo nesprávnost krmné dávky, jak jste spokojená s kondicí, sportovním výkonem a temperamentem vašich sportovců. Případně jestli vás něco trápí v souvislosti s krmnou dávkou.

Je obtížné něco nastavovat, pokud nevím jak v současné době vaši koně reagují na momentální krmou dávku.

Budu se těšit na vaši odpověď. 

26.07.2012 07:49
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní