Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

výživa půlročního hříběte

Autor: Eliška Datum: 02.10.2012 15:18

Dobrý den,

chtěla bych poradit ohledně výživy své půlroční kobylky. Pořídila jsem si kobylku slovenského teplokrevníka. V pátek jsme ji odstavili od matky, byla na pastvině, nedostávala nic dalšího. Nyní ji mám opět na pastvině, ale myslím si že bych ji měla dát něco dalšího. Poradíte mi co je v tuto chvíli pro ni nejlepší?

Předem moc děkuji za odpověď. Eliška

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Vzhledem k tomu, že současný stav pastvy již není optimální a do dalších msíců to nebude lepší, nahrnuji přidat kvalitní doplňkové krmivo.

Mohu vám podporučit doplňkové granulované krmivo HORSAL W3 v množství 0,5 kg denně. Množství navyšujte podle stáří a podle kondice do 1 kg. K tomu je nutné zajistit dostatek kvalitního sena. Jak nyní k pastvě, tak i po skončení pastvy.

Přeji hezký den.

 

 

02.10.2012 18:24
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní