Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Rubrika

Ustájení koně, bezpečnost ve stáji a jízdě na koni

Správné ustájení koně je pro odpovědného chovatele samozřejmostí. Víte však, co kůň potřebuje, aby byl v "pohodě"? Je tento termín uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání? Bezpečnost ve stáji se řídí tzv. stájovým řádem a během každé práce s koňmi je nutné dodržovat určitá pravidla.Ukážeme vám základní poučky i to, kdo za celý chod stáje zodpovídá.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Dotaz

Autor: Tereza Datum: 26.10.2012 19:33

Dobry večer chtěla jsem se zeptat mám ustájeného koníka na pastevní ustájení je 24 hodin denně venku a máme problém s nasrstěním,začíná se ochlazovat a mi máme furt letní srst koník má problémy se zádama byl mu Zjištěn Kissing spiness podle veterináře je v pořádku,mám strach aby mi nenastyd.Mohu ho přestěhovat do výběhu kde má přístřešek,ale mám strach když nemá moc narostlou srst aby mi nenastyd,nebylo by vhodnější na noc ho zavírat do venkovního boxu a nechat mu otevřenej hořejšek.Přístřešek je krytý ze dvou stran z těch odkud nejvíc fouká.Může koník vůbec do zimy ještě nasrstit?Předem děkuji Navrátilová

Diskuze v rámci dotazu

Dobrý den,

 

děkuji za Váš dotaz, ale tato problematika nespadá do mého oboru. Zašlešte svůj dotaz do rubriky veterinární nebo výcvikové.

 

s pozdravem 

29.10.2012 10:28
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní