Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

strmý postoj

Autor: Klára Datum: 28.10.2012 07:34

Dobrý den

Moje 7 letá polokrevná kobylka,kterou využívám v parkurovém sportu do výkonnosti stupně S má jednu vadu. Na předních nohou má strmější postoj. Nijak zvlášť ji to neomezuje ani nepřeklubuje. Jen když třeba skáčeme na tvrdém podkladu,tak je to poznat,že takzvaně drobí (dělá menší kroky) a šlachy má asi více namožené,ale nikdy se mi nestalo,že by vyloženě kulhala. Názory veterinářů a kovářů se liší,jeden mi radí,že by se měli více ubrat patky,aby prošlapovala šlachu,druhý tvrdí zase ulný opak,tak jsem z toho trochu zmatená a chtěla bych slyšet i Váš názor jak mohu svému koni alespoň trochu pomoct. Vím,že se to nikdy nespraví,ale chtěla bych aby se to nezhoršovalo a aby mi koník co nejdéle vydržel. Přikládám foto a předem moc děkuji za odpověď

S pozdravem Páleníková

Diskuze v rámci dotazu

Klára Páleníková

Dobrý den

Moc děkuji za odpověď.

 

S pozdravem Páleníková

31.10.2012 18:17

Dobrý den, pokud klisna nemá potíže, tak bych postoj neměnil. Při pohybu na tvrdém podkladu nejvíce u takto strmých spěnkových kostí trpí spěnkový kloub, proto se doporučuje patky spíše podložit, aby se osa prstu vyrovnala a tím se do pružnosti zapojí část prstu pod spěnkou.Zatloukal

31.10.2012 11:40
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní