Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu POSTUP LONŽOVÁNÍ KONĚ

Rubrika

Přístup k vyšší drezůře a náprava jezdecky pokaženého koně

Dokonalé zvládnutí pohybových schopností a mentálních vlastností koně jsou cílem každého jezdce, který disponuje jinými ambicemi, než je prostá jízda na koni. Dobrý jezdec schopnosti koně rozvíjí. Jak na to vám poradí právě tento oddíl. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

rytmus v klusu

Autor: Nikola Datum: 19.02.2013 12:21

Dobrý den, pracujeme na nápravě rytmu v klusu. Koník od původní majitelky přišel s velmi rychlým a nepohodlným klusem. Nyní šlape mnohem pomalaji nicméně bez jakéhokoliv rytmu, tento klus je velmi těžko vyseditelný, koník prakticky nedokáže udělat 3 stejně rychlé/dlouhé kroky. Snažíme se pracovat na malém kruhu kde jedině se nám občas podaří dosáhnout několika klusových kroků v rytmu, nicméně na kruhu větším či na rovné linii se koník do rytmu vůbec nedokáže dostat a to ani na lonži. Jde ale přitom poměrně uvolněně s hlavou dopředu dolu a dobře podsazen. Pomáhá nám trochu i práce s kavaletami, nicméně né moc (stavíme řadu o 4kusech rovně za sebou a stejným odstupem). Problém je již od jara a o moc jsme se neposunuli. Proto bych ráda poprosila o radu co bychom mohli ještě zkusit, či jaká cvičení by nám mohla pomoci. Předem moc děkuji!

Diskuze v rámci dotazu

Nikola Srbená

 Dobrý dne, nezlobte se, ale Vaše reakce přišla po téměř roce a půl. Po tak dlouhé době už původní problém opravdu neřešíme...

07.07.2014 11:17

Jiří Pik

Dobry den, je logicke, ze pokud jste zmenila koni přirozenou rychlost, tim padem jeho vlasni rovnováhu (i když pro nas nevhodnou), pak se vytraci rytmus. Je velmi slozite odpovědět, jelikož netusim co je u vas maly kruh, jak jsou kavalety staveny, jak často cvicite ale především jak cvicite.... Zkuste mi toto trochu priblizit. Dekuji.

06.07.2014 19:51
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní